Історія жіночого дзюдо

Історія зародження дзюдо серед жінок також веде свій початок від Дзігоро Кано і школи Кодокан. Вірніше, від його дружини Сумак, яка була затятою прихильницею дзюдо.

У Кодокані почала діяти жіноча секція дзюдо, правда, спочатку в ній було всього п'ять-шість жінок так званого благородного походження, але поступово кількість жінок які займалися збільшилася, і в 1931 році були складені умови прийому в жіночу секцію (щось на зразок клятви). Таким чином, дзюдо серед жінок у Кодокані отримало офіційне визнання, а в 1934 році сам Кано урочисто оголосив про відкриття постійної жіночої секції.

Дзігоро Кано неодноразово говорив, що гнучкість, пластичність і жіночність дзюдоїсток більш відповідають змісту та духу дзюдо, ніж фізичне протиборство чоловіків з сильно розвиненими м'язами.
За останні 25 років дзюдо серед жінок завоювало багато прихильників в різних країнах, але особливо бурхливо воно почало прогресувати з 1980 року.

Фахівці медичної комісії Міжнародної федерації дзюдо (ФІД) і Європейського союзу дзюдо вивчали питання про вплив занять цим видом спорту на жіночий організм і прийшли до висновку, що ніякої шкоди дзюдо не приносить. Більш того, число травм (від яких, до речі, не застрахований жоден спортсмен) у жінок-дзюдоїсток менше, ніж у чоловіків.

 

Медична комісія ФІД повністю схвалила правила проведення змагань серед жінок.

На європейському і світовому рівнях цей вид спорту порівняно недавно: перший чемпіонат Європи був проведений в 1975 році, перший чемпіонат світу - в 1980 році, на який з'їхалися 147 дзюдоїсток з 27 країн.

Дзюдо серед жінок увійшло в Олімпійську програму Ігор 1992 року, а показові виступи дзюдоїсток (7 кращих в кожній ваговій категорії за результатами чемпіонату світу 1987 р.) відбулися в Сеулі на XXIV Олімпійських Іграх.

Перший чемпіонат світу серед жінок пройшов у 1980 році, а в Олімпійських іграх дзюдоїстки беруть участь з 1992 року.